Nietrzeźwy kierujący wjechał w słup energetyczny

Głogowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który wjechał w słup energetyczny. 31-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj w godzinach wieczornych dyżurny głogowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, według którego na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Dankowice doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zastali 31-letniego kierującego i pojazd ciężarowy. Według ustaleń policjantów mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w słup energetyczny. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, 31-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. W wyniku zdarzenia został uszkodzony słup energetyczny oraz ogrodzenie przydrożnej posesji.

31-letni mieszkaniec powiatu kościańskiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Pojazd odholowano, a policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Według obowiązujących przepisów, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Policjanci kolejny raz przypominają, że każdy kierowca, prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.

Źródło: KPP Głogów

Dodaj komentarz