Jechała 123 km/h w terenie zabudowanym

W sobotę przed północą funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole podczas dokonywania pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierująca w terenie zabudowanym przekroczyła dopuszczalną prędkość aż o 73 km/h. 24-latka, która wykazała się skrajnie lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów, nie mogła liczyć na taryfę ulgową.

Policjanci podczas dokonywania pomiaru prędkości na ul. Bogumiła w Kole zauważyli samochód jadący z nadmierną prędkością. Kierowca Volkswagena pędził 123 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Gdy mundurowi zatrzymali samochód do kontroli, okazało się, że za kierownicą siedziała 24-letnia mieszkanka naszego powiatu. Jej nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kosztowało ją 2500 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych. Policjanci zatrzymali jej także prawo jazdy. Kobieta swoją szybką jazdę tłumaczyła tym, że śpieszyła się do rodziców. 

Apelujemy o rozwagę na drodze oraz przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych i to często tych najtragiczniejszych.

Źródło: KPP Koło

Dodaj komentarz