Niezachowanie bezpiecznej odległości przyczyniło się do kolizji

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego trzebnickiej komendy pracowali na miejscu groźnie wyglądającej kolizji na drodze krajowej nr 15. Z ustaleń mundurowych wynika, że o zachowaniu bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu zapomniała kierująca samochodem marki Skoda, która najechała na tył pojazdu ciężarowego. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o skupienie, ostrożną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętamy, że słoneczna pogoda nie zwalnia nas z zachowania ostrożności na drodze!

Główne przyczyny wypadków i kolizji drogowych to niezmiennie: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie czy też wymuszanie pierwszeństwa przejazdu. Trzebniccy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu. 

W dniu dzisiejszym 5 czerwca kilka minut po godzinie 6.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy został poinformowany o zdarzeniu drogowym na krajowej 15 w miejscowości Kobylice. Z ustaleń pracujących na miejscu policjantów ruchu drogowego wynika, że kierująca osobową skodą nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego jej pojazdu ciężarowego i najechała na jego tył. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi i na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. 40-letnia mieszkanka powiatu trzebnickiego została ukarana mandatem karnym.

Pamiętajmy o tym, że prędkość z jaką się poruszamy oraz odległość od poprzedzającego pojazdu powinniśmy dostosować do panujących warunków na drodze. Wynika to z art. 19 Prawa o ruchu drogowym, gdzie kierujący pojazdem jest obowiązany utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu. 

Źródło: KPP Trzebnica

Dodaj komentarz