Kradli meble z terenu fabryki

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy dokonali kradzieży mebli na łączna kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Dodatkowo jeden z nich w miejscu zamieszkania posiadał ponad 300 porcji substancji psychoaktywnych. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą teraz przed Sądem.

W poniedziałek około godziny 6:00 do dyżurnego oleśnickiej jednostki zadzwonił pracownik ochrony jednego z producentów mebli na terenie powiatu oleśnickiego, który poinformował, że pojazd marki Peugeot, koloru białego nie zatrzymał się do kontroli ładunku przy wyjeździe z terenu fabryki. Zgłaszający mężczyzna przekazał, że jedzie za tym pojazdem, dokładnie podając swoją lokalizację. Dyżurny jednostki pilnie skierował kilka patroli we wskazane przez zgłaszającego miejsce. W chwili dojazdu policjantów, uciekający pojazd zatrzymał się, natomiast kierujący wybiegł i zaczął uciekać pieszo.

Funkcjonariusze widząc w oddali mężczyznę udali się za nim w pościg pieszo. Podczas przeszukiwania terenu na miejsce został skierowany funkcjonariusz z psem tropiącym. W trakcie czynności pies – Opi, podjął trop i doprowadził swojego przewodnika do oddalonego o kilkaset metrów rowu melioracyjnego w którym chował się kierujący pojazdem Peugeot. Mężczyzna został zatrzymany, jak okazało pojazd którym poruszał się 21-latek posiadał dwie rożne tablice rejestracyjne, które nie należały do pojazdu peugeot. Natomiast naklejka kontrolna na szybie czołowej pojazdu była zaklejona taśmą.

W trakcie wykonywanych czynności Oleśniccy kryminalni potwierdzili, że zatrzymany 21-latek dokonywał kradzieży mebli kilkukrotnie, dodatkowo została mężczyźnie pobrana krew do badań na zawartość narkotyków, gdyż mundurowi podczas przeszukania odzieży zatrzymanego w kieszeni spodni znaleźli pół tabletki ekstzy i istniało podejrzenie, że mógł kierować pojazdem pod wpływem narkotyków. Dzięki wnikliwej pracy funkcjonariuszy udało się ustalić, że zatrzymanemu mężczyźnie pomagali: 43-letnim mieszkaniec powiatu ostrowskiego oraz 42-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego. Cała trójka dokonała kradzieży mebli na łączna kwotę ponad 30 tysięcy złotych.

Oleśniccy mundurowi podczas przeszukania miejsca zamieszkania 21- latka ujawnili 300 porcji substancji psychoaktywnych, wagę elektroniczną oraz woreczki strunowe. Natomiast mieszkaniec powiatu ostrowskiego na terenie swojej posesji posiadał artykuły meblowe pochodzące z fabryki mebli. Dwóch zatrzymanych mężczyzn odpowie przed Sądem za kradzież, grozi im kara nawet do 5 lata pozbawienia wolności. Natomiast kierujący pojazdem peugeot ma na swoim koncie więcej czynów zabronionych prawem, za wszystkie odpowie przed sądem.

Źródło: KPP Oleśnica

Dodaj komentarz