Stracił panowanie nad pojazdem i dachował

Prusiccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło 27 stycznia na drodze powiatowej 1348D w kierunku miejscowości Gola. 37-letni kierujący na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego jego auto wjechało do rowu, a następnie dachowało. Dodatkowo mężczyzna był nietrzeźwy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed trzebnickim sadem.

Informacja o wywróconym na dach pojeździe dotarła do policjantów w piątek kilka minut po godzinie 13. Na numer alarmowy zadzwonił zgłaszający, który najechał za całe zdarzenie. Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani mundurowi z Posterunku Policji w Prusicach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego kierując samochodem osobowym marki Audi pomiędzy miejscowościami Prusice, a Gola nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, a następnie dachował. Kierowcy nic się nie stało i własnych siłach opuścił pojazd.

Funkcjonariusze od mężczyzny od razu wyczuli woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo w trakcie kontroli wyszło na jaw, że mieszkaniec naszego powiatu nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Samochód został odholowany z miejsca zdarzenia na parking strzeżony. 

Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością wsiadając za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości oraz nie posiadając do tego uprawnień. Naraził na niebezpieczeństwo nie tylko własne życie, ale także życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Poniesie teraz surowe konsekwencje swojego zachowania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych. Dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Postępowanie jest w toku. 

Źródło: KPP Trzebnica

Dodaj komentarz