Narkotykowy Milicz (ZDJĘCIA)

Miliccy policjanci w ramach działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali kolejnego w ostatnim czasie mężczyznę, który w swoim miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania samochodu oraz miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny policjanci ujawnili prawie 1200 porcji substancji psychotropowej w postaci amfetaminy oraz ponad 700 porcji marihuany. Podejrzanemu zgodnie z obowiązującymi przepisami za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany w rękach policjantów.

W poniedziałkowe przedpołudnie 5 grudnia policjanci pojechali do jednej z miejscowości w gminie Milicz, gdzie według wcześniejszych ustaleń poczynionych przez śledczych, mieszkający tam mężczyzna miał w miejscu zamieszkania przechowywać narkotyki. Na miejscu policjanci zastali 25-letniego mężczyznę, a ich ustalenia szybko się potwierdziły – w trakcie przeszukania garażu oraz należącego do mężczyzny samochodu osobowego marki Peugeot funkcjonariusze znaleźli woreczek oraz karton po butach z zawartością charakterystycznego suszu roślinnego, którym była marihuana w ilości ponad 700 porcji.

Ponadto w garażu policjanci znaleźli woreczek wypełniony białym proszkiem – użyty przez policjantów tester narkotykowy wykazał, że znajduje się w nim substancja psychotropowa w postaci amfetaminy. Z takiej ilości zabezpieczonej substancji można uzyskać prawie 1200 tzw. wolnorynkowych porcji narkotyku.

Za przestępstwo narkotykowe grozi nawet 10 lat więzienia.

Zabezpieczone substancje odurzające po dokładnym zważeniu trafiły do policyjnego depozytu, natomiast zatrzymany 25-latek do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy został osadzony w policyjnym areszcie. Następnego dnia mężczyzna w prokuraturze usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa narkotykowego polegającego na posiadaniu znacznej ich ilości.

Policjanci wyjaśniają okoliczności sprawy, w tym pochodzenie zabezpieczonych narkotyków. Za ich posiadanie podejrzanemu zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Postępowanie jest w toku.

Źródło: policja

Jeden komentarz do “Narkotykowy Milicz (ZDJĘCIA)

Dodaj komentarz