Wypadek na DK11

Tarnogórscy policjanci z wydziału ruchu drogowego obsłużyli wczoraj zdarzenie drogowe, do którego doszło na drodze krajowej nr 11 w Hanusku. W wyniku kontaktu samochodu ciężarowego z osobówką ranna została jedna osoba, która trafiła do szpitala. Śledczy zajmą się teraz dokładnym ustaleniem całego przebiegu zdarzenia.

Zgłoszenie wypadku drogowego wpłynęło do dyżurnego około godziny 13.30. Wtedy na miejsce ruszyli policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 55-letni mieszkaniec Opola, kierujący samochodem ciężarowym marki renault wraz z naczepą, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, którego kierujący zatrzymał się na jezdni, aby wykonać manewr skrętu. Wewnątrz czterokołowca lekkiego marki aixam znajdował się 64-letni kierowca oraz jego 71-letnia pasażerka.

Policjanci na czas czynności zamknęli ruch na tym odcinku drogi, a ratownicy medyczni przebadali uczestników i przetransportowali do szpitala pasażerkę czterokołowca. Po pewnym czasie na miejscu wprowadzono ruch wahadłowy, a stróże prawa dodatkowo ustalili, że kierujący pojazdem aixam nie posiadał wymaganych uprawnień.

Teraz sprawą wyjaśnienia tego wypadku drogowego zajmą się tarnogórscy śledczy, a my apelujemy do wszystkich o rozwagę. Czasami chwila nieuwagi na drodze, może zaważyć o tym, czy będzie na niej bezpiecznie. Pamiętajmy, aby bacznie obserwować sytuacje na drodze i odpowiednio dostosować prędkość i odległość między pojazdami. Pozwoli to z pewnością uniknąć podobnych zdarzeń.

Źródło: KPP

Dodaj komentarz