Wjechał autem do rowu, badanie alkomatem wykazało 4 promile

Policjanci ze Stanisławowa otrzymali zgłoszenie, że kierujący peugeotem wjechał do przydrożnego rowu i może znajdować się pod działaniem alkoholu. Przybyli na miejsce policjanci, sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Badanie alkomatem 24-latka wykazało 4 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pod koniec kwietnia do Komisariatu Policji w Stanisławowie wpłynęło zgłoszenie, iż w jednej z miejscowości w gminie Dobre do przydrożnego rowu wjechał samochód. Osoba zgłaszająca podejrzewała, że kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu. Po przybyciu na miejsce policjantów, okazało się że peugeotem podróżowali dwaj mężczyźni. Obaj byli nietrzeźwi. Pierwszy posiadał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, natomiast drugi aż cztery. 

Prowadzone przez policjantów czynności, w tym rozpytanie świadków pozwoliło ustalić, który z mężczyzn kierował samochodem. Okazał się nim 24-latek, którego badanie wykazało 4 promile alkoholu w organizmie. Na dodatek posiada on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. 

Mieszkaniec gminy Dobre przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. W jego przypadku kara może sięgać pięciu lat pozbawienia wolności.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.  

Źródło: KPP Mińsk Mazowiecki

Dodaj komentarz