Nietrzeźwi i bez prawa jazdy

Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali przez policjantów z Ełku zatrzymani i wyeliminowani z drogi. Niestety nie obyło się bez zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu jest skrajnie nieodpowiedzialne – taka osoba zwyczajnie zagraża tak sobie, jak i innym na drodze. Niestety w miniony poniedziałek (06.11.2023r.) policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. 

Jeden z nich jechał osobowym mercedesem. Na widok radiowozu nerwowo przyspieszył i ewidentnie chciał uniknąć kontroli. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie miał uprawnień do kierowania.

Źle zakończyła się także przejażdżka dla 32-latka w gminie Kalinowo. Policjanci interweniowali po zgłoszeniu innych kierowców, że kierowca motoroweru przewrócił się z pojazdem na jezdnię. Mężczyzna nie wymagał pomocy medycznej i nikt inny nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Badanie wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu. 

To potwierdza, że alkohol zaburza orientację, bo kierujący nie wiedział, jak znalazł się w tym miejscu na drodze, bo planował jechać w innym kierunku. To nie pierwszy raz, kiedy ten 32-latek prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. Ma więc orzeczony sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Zakaz ma izolować z ruchu osoby, które popełniły przestępstwo drogowe i poważnie zawiodły jako kierowcy. 

Złamanie tego sądowego zakazu jest przestępstwem, za które grożą poważne konsekwencje. Kodeks karny przewiduje za to karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ełk

Dodaj komentarz