Jazda zakończona dachowaniem

W sobotę – 4 listopada – w Powodowie doszło do zdarzenia drogowego, które dla młodego kierowcy Peugeota zakończyło się dachowaniem. Mężczyzna był trzeźwy i szczęśliwie nie odniósł poważniejszych obrażeń. Został ukarany tysiączłotowym mandatem.

04.11.2023 r. ok.godz. 09:30 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Powodowie. Na miejsce skierowano policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ustalili, że kierujący Peugeotem 18-letni mieszkaniec gminy Wolsztyn na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i zakończył swą jazdę dachowaniem na pobliskim polu.

W efekcie, pojazd kierowany przez nastolatka został uszkodzony, szczęśliwie on sam wyszedł z opresji niemal bez szwanku.

Policjanci zbadali go alkotestem ustalając w ten sposób, że był trzeźwy.

Młody kierowca, który swe uprawnienia do kierowania zdobył zaledwie kilka miesięcy wcześniej został ukarany mandatem w wysokości 1000 złotych.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozważną i dostosowaną do okoliczności drogowych jazdę. Ostrożność za kierownicą jest szczególnie istotna w odniesieniu do kierowców o małym doświadczeniu, którzy nierzadko w podobnych do opisenej sytuacjach znajdują się po raz pierwszy.

Źródło: KPP Wolsztyn

Dodaj komentarz