Nietrzeźwy kierowca ujęty przez świadka

Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie świadka policjanci zatrzymali pijanego kierowcę mazdy. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1.6 promile alkoholu. Za jazdę po pijanemu 29-letniemu obywatelowi Ukrainy grozi teraz do 2 lat więzienia.

Dzisiaj tuż po północy, w centrum Zakopanego kierowca zauważył jadący „wężykiem” samochód osobowy. Pojazd nagle zjechał w rejonie dworca PKP w Zakopanem. Po chwili kierowca wysiadł z samochodu zataczając się. Od mężczyzny dało się wyczuć zapach alkoholu. Kierowca blokując dostęp do samochodu uniemożliwił mu dalszą jazdę. Mając już uzasadnione przypuszczenie, że kierowca mazdy może być pod wpływem alkoholu, świadek wezwał na miejsce policjantów. Mundurowi ustalili, że 29-letni kierujący faktycznie jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1.6 promila alkoholu w jego organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie, a jego samochód odholowano na strzeżony parking. Obywatel Ukrainy stracił prawo jazdy. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Świadkowi dziękujemy za prawidłową reakcję w myśl kampanii “Nie reagujesz – akceptujesz!”. Pijany kierowca to potencjalny zabójca, dlatego informacje przekazywane przez innych użytkowników dróg pozwalają na uniknięcie niepotrzebnej tragedii. Wystarczy jeden telefon!

Źródło: KPP Zakopane

Dodaj komentarz