Nieuczciwa ekspedientka

Policjanci Wydziału Kryminalnego i z jaworskiej komendy ustalili, że ekspedientka jednego ze miejscowych sklepów spożywczych ukradła pieniądze z utargu. Kobieta usłyszała zarzut i została przesłuchana. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Policjanci kryminalni z jaworskiej jednostki w toku wykonywanych czynności ustalili, że 20-letnia ekspedientka sklepu spożywczego w Jaworze ukradła pieniądze z utargu.

W trakcie wyjaśniania sprawy okazało się, że 20-latka, mimo iż miała dzień wolny od pracy, przed godz. 6:00 przyszła do sklepu, a następnie wyjęła z kasetki pieniądze, przeliczyła je i schowała do kieszeni, po czym opuściła sklep zamykając drzwi na klucz. O godz. 8:00 do sklepu przyszedł właściciel placówki i wówczas zorientował się, że z kasetki zniknął utarg z dnia poprzedniego w kwocie 2 tysięcy złotych.

Jaworscy kryminalni udali się do miejsca zamieszkania 20-latki. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do komendy, gdzie usłyszała zarzut kradzieży pieniędzy. Policjantom nie udało się odzyskać skradzionej gotówki, gdyż podejrzana zdążyła ją wydać.  

Za tego typu przestępstwo kobiecie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Źródło: KPP Jawor

Dodaj komentarz