Sprzedawał podrobione elektronarzędzia

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej garwolińskiej komendy zatrzymali 59-latka. Mężczyzna oferował do sprzedaży podrobione narzędzia markowych firm. Funkcjonariusze dotarli do osoby, która kupiła podrobione przedmioty i została w ten sposób oszukana na kwotę 4 tys. zł. Podejrzany usłyszał już zarzut łamania przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej oraz zarzut oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Nielegalny handel podrobionymi elektronarzędziami to nierzadki proceder. Z reguły osoby oferujące taki towar umawiają się ze swoimi klientami za pośrednictwem Internetu lub telefonicznie, albo w bezpośrednim kontakcie namawiają przypadkowe osoby. Najczęściej do transakcji dochodzi w pobliżu centrów handlowych. Sprzedawca zachęca klienta bardzo atrakcyjną ceną, sięgającą nawet połowy wartości markowego sprzętu.

Funkcjonariusze garwolińskiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją prowadzą nieustanne rozpoznanie tego typu przestępstw. Dzięki temu w ostatnim czasie zatrzymali 59-letniego obcokrajowca. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna na parkingu jednego z centrów handlowych w Garwolinie zaczepiał klientów. Oferował do sprzedaży elektronarzędzia w atrakcyjnej cenie. Rzeczy te miały znaki towarowe znanych firm. Policjanci dotarli do osoby, która kupiła od niego podrobione piły i agregat prądotwórczy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny sprzęt. 59-latek usłyszał zarzut z ustawy o prawie własności przemysłowej oraz oszustwa. Grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gorlice

Dodaj komentarz