Nietrzeźwy spowodował kolizje

3 promile alkoholu w organizmie miał 19-latek kierujący VW Golfem, który stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego wjechał na torowisko, uderzając w słup trakcyjny. W czasie kontroli okazało się, że mieszkaniec Jaworzna ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny jaworznickiej Policji w sobotę (6.05.2023 r.) otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, gdzie kierujący VW Golf miał wjechać na torowisko. Jak się okazało, sprawca był pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w Jaworznie, w rejonie ulicy Bukowskiej. Jak ustalili wezwani na miejsce policjanci, kierujący 19-letni mężczyzna wraz z trójką pasażerów przejeżdżając pod wiaduktem, wjechał w głęboką kałużę, po czym stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego zjechał z drogi na torowisko, uderzając w słup trakcyjny. Na miejscu policjanci zbadali kierowcę golfa na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i okazało się, że ma prawie 3 promile. Ponadto, pomimo młodego wieku posiadał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów  orzeczony przez Sąd Rejonowy w Jaworznie.

19-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za popełnione przestępstwa, grozi mu nawet kilkunastoletni zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna i kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny przypominamy i apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie może kosztować nawet życie!

Źródło: KPP Jaworzno

Dodaj komentarz