Niezachowanie bezpiecznej odległości przyczyną kolizji

Niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu przez 43-letnią wałbrzyszankę kierującą samochodem osobowym było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w dzisiaj około godziny 9:00 przed przejściem dla pieszych na ul. Wrocławskiej na Szczawienku. W kolizji udział brały – poza samochodem osobowym – dwa pojazdy dostawcze, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Na szczęście podczas zdarzenia nikomu nic się nie stało. Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego ustalili, że uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Zatrzymali dwa dowody rejestracyjne za uszkodzenia pokolizyjne. Sprawczynię kolizji ukarali mandatem karnym w kwocie 1020 złotych i 10 punktami karnymi.

Apelujemy po raz kolejny do osób prowadzących różnego typu pojazdy o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i nie przekraczanie tej dozwolonej przepisami, a także zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego uczestnika ruchu drogowego. Chwila nieuwagi może zakończyć się zdarzeniem drogowym, tak jak w opisanym przypadku.

Pamiętajmy również o właściwym wyprzedzaniu innych pojazdów. Zanim rozpoczniemy wykonywanie manewru powinniśmy upewnić się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na ścinajmy zakrętów i nie zjeżdżajmy na przeciwległy pas ruchu.

Warto także przypomnieć, że wyprzedzanie przed lub na przejściu dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się celem udzielenia pierwszeństwa pieszym, a także nieudzielne pierwszeństwa pieszemu na drodze są innymi powodami wypadków drogowych, tym razem z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dlatego pamiętajmy, aby przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych zawsze zachować szczególną ostrożność. Widząc pieszego zwolnijmy, by w przypadku jego wejścia na jezdnię w sposób bezpieczny zatrzymać swój pojazd.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz