Dwoje dilerów zatrzymanych za handel narkotykami

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali w ubiegłym tygodniu kobietę i mężczyznę, w których mieszkaniu znajdowało się ponad pół kilograma różnych narkotyków oraz sprzęt do ich dzielenia i dystrybucji. Prokurator zdecydował o oddaniu dwojga podejrzanych pod dozór Policji.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową dzięki swojemu doświadczeniu oraz pracy operacyjnej wielokrotnie zatrzymują osoby zajmujące się handlem narkotykami skutecznie eliminując z rynku kolejnych dilerów oraz środki odurzające. Także inni policjanci naszej jednostki, zarówno z pionów kryminalnych, jak i prewencyjnych od wielu lat skutecznie zatrzymują osoby, które handlują narkotykami w naszym mieście i powiecie. Podejmowane przez policjantów działania doprowadzają w każdym tygodniu do zatrzymań odpowiedzialnych za ten proceder oraz pozwalają na wyeliminowanie z rynku kolejnych niedozwolonych substancji. Policjanci szkolą się na co zwracać uwagę zarówno w zachowaniu osób zatrzymywanych, jak i w jaki sposób szukać ukrytych substancji.

W miniony wtorek policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na zielonogórskim osiedlu mogą znajdować się znaczne ilości narkotyków. Policjanci po wejściu na klatkę schodową bloku poczuli charakterystyczny zapach palonej marihuany, który jak się okazało pochodził właśnie z mieszkania, które planowali sprawdzić. Po wejściu do środka zastali tam 36-letnią kobietę oraz 35-letniego mężczyznę. Na stole w pokoju leżały woreczki z marihuaną, waga elektroniczna, duża suma pieniędzy oraz kilka telefonów komórkowych. Dla doświadczonych policjantów był to wyraźny sygnał, że odbywa się tam przygotowanie do sprzedaży narkotyków. Mieszkanie zostało przeszukane i w wyniku tej czynności policjanci znaleźli ukryte paczki z białą substancją, która okazała się amfetaminą. Waga wszystkich znalezionych w mieszkaniu substancji wyniosła ponad pół kilograma. Policjanci znaleźli także 2 wagi elektroniczne, pakiet woreczków strunowych, dwa telefony komórkowe oraz dużą sumę pieniędzy.  

35-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz przygotowania do wprowadzenia ich do obrotu. Nadzorujący sprawę prokurator zdecydował o oddaniu obojga pod dozór Policji. Za popełnione przestępstwa grozi podejrzanym do 10 lat pozbawienia wolności.   

Źródło: KMP Zielona Góra

Dodaj komentarz