O włos od tragedii

Zastępca Oficera Dyżurnego oławskiej jednostki nie wahał się ani chwili i sam pobiegł na ratunek słysząc, że mężczyzna któremu Zespół Ratownictwa Medycznego miał udzielić pomocy, kieruje w ich stronę przedmiot przypominający broń. 35- latek został obezwładniony i zatrzymany. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem, a grozi mu kara do 8 lat więzienia.

W niedzielę 26 marca br. około god. 20:20 do budynku Komendy Powiatowej Policji w Oławie przybiegł młody, około 13- letni mieszkaniec miasta, informując zastępcę oficera dyżurnego, że w jednej z klatek schodowych znajdujących się w Rynku zasłabł mężczyzna, który ze wstępnych ustaleń chłopców nie reagował na bodźce i nie dawał oznak życia. 

Na miejsce od razu zadysponowano Zespół Pogotowia Ratunkowego, który po chwili powiadomił dyżurnego, że mężczyzna trzymając w ręku przedmiot przypominający broń grozi ratownikowi medycznemu pozbawieniem życia. 

Po uzyskaniu tej informacji Zastępca Oficera Dyżurnego oławskiej jednostki od razu ściągnął dodatkowe patrole i sam natychmiast udał się na miejsce interwencji.  

Policjant widząc, że mężczyzna kieruje w stronę karetki pogotowia przedmiot przypominający broń wezwał go do jej odrzucenia, a następnie obezwładnił go. Jego szybka i zdecydowana reakcja zapobiegła tragedii !!

Okazało się, że 35- letni mieszkaniec powiatu oławskiego był nietrzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzut gróźb karalnych kierowanych względem Ratownika Medycznego oraz posiadanie broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia.

Teraz o jego losie zadecyduje sąd, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz