Odpowie za usiłowanie rozboju z użyciem noża

Policjanci z toruńskiej komendy zatrzymali 40-latka, który usiłował dokonać rozboju. Napastnik, grożąc kobiecie nożem, chciał jej ukraść pieniądze. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz grozi mu nawet do 20 lat więzienia, ale nie mniej niż 3 lata.

W miniony piątek (14.06.2024) około godziny 5:00 oficer dyżurny toruńskiej komendy został powiadomiony o usiłowaniu rozboju na 19-letniej mieszkance Torunia. Do zdarzenia doszło przy jednym z marketów na Jakubskim Przedmieściu.

Z treści zgłoszenia wynikało, że napastnik wyciągnął nóż w stronę kobiety i zażądał od niej pieniędzy. Gdy okazało się, że 19-latka nie ma przy sobie gotówki, przestępca zmusił ją, by podeszła z nim do najbliższego bankomatu. Na koncie również nie miała dostępnych środków. Wtedy sprawca napadu zdał sobie sprawę, że jego plan na wzbogacenie „legł w gruzach” i uciekł.  

Pracujący nad tą sprawą policjanci z toruńskiej komendy już po kilku godzinach od przyjęcia zawiadomienia zdobyli informacje wskazujące na konkretną osobę mogącą mieć związek z tym zdarzeniem. Z ich ustaleń wynikało, że za usiłowaniem rozboju stoi 40-latek. Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został namierzony i zatrzymany w jednym z mieszkań na Starym Mieście.

W sobotę (15.06.2024) policjanci doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonych przez funkcjonariuszy dowodów został mu przedstawiony zarzut usiłowania rozboju z użyciem noża. Następnego dnia (16.06.2024) sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy, tymczasowo aresztował 40-latka na najbliższe 3 miesiące.

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, między innymi noża, kodeks karny przewiduje karę do 20 lat pozbawienia wolności, ale nie mniej niż 3 lata.

Źródło: KMP Toruń

Dodaj komentarz