Rysowali po samochodach i wybijali w nich szyby

Policjanci z Głogowa zatrzymali 18 – latka i 16 latka podejrzanych o uszkodzenie mienia. Mężczyźni zniszczyli karoserię 8 zaparkowanych pojazdów. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę nie mniejszą niż 26.000 zł.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie przez kilka dni zajmowali się wyjaśnieniem sprawy dotyczącej dewastacji kilku samochodów, poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej, a także wybijanie szyb. Łącznie w ten sposób zniszczonych zostało 8 samochodów.

W początkowym etapie, praca policjantów polegała na ustaleniu poszkodowanych i przyjęcia od nich zawiadomienia o przestępstwie oraz wniosków o ściganie sprawców. Następnie na bazie pozyskanych informacji funkcjonariusze wytypowali osoby, które mogły mieć związek ze zdarzeniem do którego doszło w nocy z 11/12 maja na terenie Głogowa.

Jak wynika z policyjnych ustaleń sprawcami okazali się być mieszkańcy Głogowa w wieku 18 i 16 lat, którzy dzięki szybkiej reakcji mundurowych zostali zatrzymani.

Głogowscy śledczy mężczyznom przedstawili w sumie 8 zarzutów dotyczących uszkodzenia pojazdów. Straty oszacowano na łączną kwotę nie mniejszą niż 26.000 złotych. Podejrzani przyznali się do przestępstw, a o ich losie zadecyduje Sąd.

Sąd Rejonowy w Głogowie Wydział Rodzinny i Nieletnich zastosował środek zapobiegawczy w postaci umieszczenia nieletniego w Schronisku dla Nieletnich na okres 3 miesięcy.

Przypominamy, że według Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.     

Za zniszczenie cudzego mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Głogów

Dodaj komentarz