Pijany 19-latek zniszczył samochód

Policjanci z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zatrzymali na gorącym uczynku 19-latka, który bez jakiegokolwiek powodu uszkodził przednie drzwi oraz lusterko w zaparkowanym samochodzie osobowym. Straty w mieniu wyniosły w tym przypadku nie mniej niż tysiąc złotych. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności.

W miniony piątek około godziny 20:00 dyżurny Komisariatu Policji II w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie dotyczące zniszczenia samochodu zaparkowanego przy ul. Wajdy w Wałbrzychu. Jak wynikało z relacji zgłaszającego, mężczyzna idąc ulicą z niewiadomych przyczyn kopnął w prawe przednie drzwi oraz lusterko pojazdu marki ford mondeo, powodując jego uszkodzenie.

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z drugiego komisariatu, który zatrzymał 19-letniego sprawcę zniszczenia mienia. Podczas przeprowadzenia interwencji policjanci potwierdzili fakt dewastacji, a badanie stanu trzeźwości wykazało u zatrzymanego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Właściciel pojazdu wtępnie wycenił szkodę na kwotę nie mniejszą niż tysiąc złotych, ale przy tego typu uszkodzeniach na pewno będzie to kwota dużo wyższa, co potwierdzi już rzeczoznawca.

Po wytrzeźwieniu 19-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Przyznał się do jego popełniania, jednak nie umiał racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Za zniszczenie mienia grozi mu do 5 lat pozbawiania wolności.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz