Zasnął za kierownicą i dachował

Jak ważna jest odpowiednia ilość snu, przekonał się 20- letni mieszkaniec gminy Budry. Węgorzewscy policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia pracowały na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Budry – Grądy Węgorzewskie. Kierujący BMW zasnął za kierownicą i dachował.

W piątek ( 21.07.2023r) około godziny 06:00 oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał informację, że na trasie Budry-Grądy Węgorzewskie, doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem marki BMW stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas, po czym trafił do przydrożnego rowu i dachował. 20-latek tłumaczył, że nie przespał nocy, a sen dopadł go dopiero za kierownicą pojazdu, kiedy jechał do pracy. Mieszkaniec gminy Budry z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Policjanci przestrzegają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dlatego pamiętajmy o tym, jak ważny jest wypoczęty organizm, zanim wsiądziemy za kierownicę.

Źródło: KPP Węgorzewo

Dodaj komentarz