Pijany kierowca uderzył w ogrodzenie

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 38-letniemu kierowcy citroena, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję drogową. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a jego dalszym losem zajmie się sąd. Z mężczyzną podróżowało dwóch kompletnie pijanych pasażerów. Jeden z nich odpowie za posiadanie środków psychoaktywnych.

26 sierpnia 2023 roku, o godzinie 17:00 dyżurny bełchatowskiej komendy policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Wadlew. Kierowca citroena uderzył w betonowe ogrodzenie posesji i odjechał z miejsca zdarzenia. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca osobówki bezpośrednio po uderzeniu w przęsło ogrodzenia gwałtownie wycofał i kontynuował jazdę, zatrzymując się na parkingu przy miejscowym cmentarzu. Wówczas nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą podróż uniemożliwili mieszkańcy. Badanie trzeźwości 38-latka wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Z mężczyzną podróżowało dwóch kompletnie pijanych jego kolegów. W czasie legitymowania 47-letni pasażer próbował uniknąć konsekwencji za posiadanie dopalaczy. Woreczek foliowy z białym proszkiem wyjął z kieszeni i wyrzucił w pobliskie zarośla. Finalnie policjanci zatrzymali wszystkich trzech uczestników zdarzenia, a jako materiał dowodowy zabezpieczyli woreczek foliowy, w której znajdowało się ponad 6 gramów substancji psychoaktywnej. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zarzuty usłyszały dwie osoby. 38-latek stracił prawo jazdy i odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. 47-latek usłyszał zarzut przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Posiadanie środków odurzających, substancji psychotropowych lub psychoaktywnych zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, jednak skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogły być tragiczne. Dziękujemy wszystkim, którzy reagują na zagrożenie stwarzane przez pijanych kierowców i powiadamiają sużby. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą, ostrożność i rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i bezpieczną jazdę.

Źródło: KPP Bełchatów

Dodaj komentarz