Pijany kierowca zatrzymał się na minikoparce

52-latek podróż zakończył zderzeniem z minikoparką. W organizmie miał dużo ponad 2 promile. Drugi zderzył się z mercedesem. On także był nietrzeźwy. Pierwszy z nich niespełna tydzień wcześniej, kierując swoim autem w stanie nietrzeźwości, został zatrzymany przez policjanta po służbie. Obaj odpowiedzą przed sądem za popełnienie przestępstwa.

24 listopada, kilka minut po godzinie 10.00 policjanci otrzymali wezwanie do zdarzenia drogowego w miejscowości Góra. Jak wynikało ze zgłoszenia, kierujący samochodem marki Fiat Punto stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w minikoparkę wykonującą pracę drogowe.

Gdy policjanci dotarli na miejsce mężczyzna siedział we wskazanym pojeździe. Po otwarciu drzwi samochodu nie dało się nie wyczuć unoszącej się wewnątrz woni alkoholu. Przeprowadzone na miejscu badanie stanu trzeźwości wykazało, się, że mężczyzna, 52-letni mieszkaniec gminy Jaraczewo, miał w organizmie 2,8 promila alkoholu. Podczas wykonywania czynności z nieodpowiedzialnym kierowcą okazało się, że 6 dni wcześniej został on ujęty podczas kierowania pojazdem będąc również w stanie nietrzeźwości. Wtedy też mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania. Jak widać z tamtej lekcji kierowca nie wyciągnął żadnych wniosków.

Nie był to jedyny przypadek skrajnej nieodpowiedzialności w ostatnich dniach. W sobotę wieczorem, gdy na drogach panowały trudne warunki do jazdy, kolejny amator trunków procentowych postanowił wybrać się w podróż samochodem będąc pod wpływem alkoholu. W tym przypadku podróż również zakończyła się zderzeniem z innym pojazdem. 31-letni mieszkaniec gminy Jarocin nie dość że miał w organizmie 0,7 promila alkoholu, to za kierownicą Opla Corsa usiadł mimo iż nie posiada prawa jazdy. 

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości obu kierowcom grozi kara 2 lat więzienia. Obaj poniosą także odpowiedzialność za kierowania samochodami pomimo braku uprawnień. O ich dalszym losie wkrótce zadecyduje sąd.

Każdy nietrzeźwy kierowca, niezależnie od tego czy jest to kierowca samochodu, motocykla czy roweru, stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze. Dlatego policjanci nie będą mieć taryfy ulgowej wobec tak lekkomyślnych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Jarocin

Dodaj komentarz