Wymusił pierwszeństwo i spowodował niebezpieczne zdarzenie drogowe

W sobotę, około godziny 19:00 łascy funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia drogowego do którego doszło w miejscowości Czestków A na drodze wojewódzkiej 483. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Jak ustalili, pracujący na miejscu policjanci, 46-letni kierowca renault, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej toyotą i doprowadził do zderzenia.

Łascy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w sobotę, 25 listopada 2023 roku, około 19:00 na drodze wojewódzkiej numer 483 w miejscowości Czestków A. Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy w wyniku rozmów ze świadkami zdarzenia ustalili jego prawdopodobny przebieg.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu marki Renault, 46-letni mieszkaniec gminy Zelów, jadąc drogą podporządkowaną od miejscowości Dąbrówka, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej drogą wojewódzką kierującej samochodem marki Toyota i doprowadził do zderzenia. W wyniku uderzenia, 44-letnia kierująca straciła panowanie nad kierowanym pojazdem i wjechała w betonowy płot. 

44-letnia mieszkanka Łodzi oraz jej 15-letni pasażer, zostali przewiezieni do szpitala. Ponadto w pojeździe znajdowała się również 11 letnia pasażerka, która nie wymagała dalszej hospitalizacji. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. W wyniku sprawdzenia 46-letniego mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna w chwili zdarzenia nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.  

Przez kilka godzin ruch w miejscu zdarzenia był całkowicie zablokowany. Pracujący na miejscu policjanci kierowali na zorganizowane objazdy. 

Apelujemy o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na drodze. Chwila nieuwagi, pośpiech, rozkojarzenie, w każdej chwili mogą zakończyć się tragicznie. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać, musi upewnić się, czy nie spowoduje swoim zachowaniem zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych. Maksymalna grzywna może wynieść aż 30 tysięcy złotych. Poza tym, sąd w każdej takiej sytuacji orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Łask

Dodaj komentarz