Pędziła jak czołgiem po A4

Na terenie dolnośląskiego odcinka autostrady A4 policjanci z oławskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującą, która poruszała się nieodśnieżonym autem. Nieodpowiedzialna 20-latka za jazdę „na czołgistę” otrzymała mandat i przed dalszą podróżą musiała oczyścić samochód. Przypominamy, że odpowiednie przygotowanie auta do jazdy zimą oznacza między innymi odśnieżenie wszystkich szyb, świateł, tablic rejestracyjnych, lusterek a także dachu, z którego śnieg może zsunąć się na przednią szybę lub pojazdy jadące za nami.

Od kilku dni intensywne opady śniegu oraz minusowa temperatura są „wyzwaniem” dla wszystkich użytkowników dróg. Opady śniegu powodują utrudnienia na drogach, co często doprowadza go kolizji.

Pamiętajmy, że pojazd, który uczestniczy w ruchu musi być tak wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innym uczestnikom ruchu. Kierowca musi zatem mieć zapewnione odpowiednie pole widzenia, tzn. pojazd musi być odśnieżony, oczyszczony z lodu i innych zabrudzeń.

O takich zasadach bezpieczeństwa zapomniała 20-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego, która wczoraj około godz. 14:25 na autostradzie A4, przy węźle Bielany Wrocławskie została zatrzymana do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy oławskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Kobieta prowadziła auto, na którym znajdowała się warstwa zamarzniętego śniegu – zaśnieżone były niemal wszystkie szyby, dach oraz maska auta.

20-latka nie potrafiła wyjaśnić powodu swojego nieodpowiedzialnego zachowania.  Za popełnione wykroczenie otrzymała mandat w wysokości 1 tysiąca złotych! Poza karą finansową musiał także oczyścić pojazd, aby w dalszą drogę ruszyć bezpiecznie.

Przypominamy, że odśnieżając zaledwie mały fragment szyby stwarzamy niebezpieczeństwo na drodze – zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu – kierowców i pieszych!

Odpowiednie przygotowanie auta do jazdy zimą oznacza między innymi odśnieżenie wszystkich szyb, świateł, tablic rejestracyjnych, lusterek a także dachu, z którego śnieg może zsunąć się na przednią szybę lub pojazdy jadące za nami.

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz