Posiadał nielegalne przedmioty, teraz odpowie za to przed sądem

Policjanci z Karpacza zatrzymali mężczyznę podejrzanego o nielegalne posiadanie broni i amunicji, posiadanie narkotyków oraz paserstwo. Na posesji zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli mienie pochodzące z kradzieży, marihuanę, z której można uzyskać około 170 porcji handlowych oraz broń i amunicję, na które nie posiadał zezwolenia. Mężczyzna w Prokuraturze Rejonowej w Jeleniej Górze usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o  nielegalne posiadanie broni i amunicji, posiadanie narkotyków oraz paserstwo.
Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów 9 marca br. na swojej posesji. Okazało się, że znajdowała się na niej przyczepka samochodowa o wartości 4 tysięcy złotych oraz rower, które to mienie pochodziło z kradzieży. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli elektronarzędzia i inne rowery, które najprawdopodobniej również pochodzą z przestępstwa.  Mężczyzna dodatkowo posiadał narkotyki, a także broń i amunicję, na które nie posiadał zezwolenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której uzyskać można łącznie około 170 porcji handlowych.  
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności w tej sprawie oraz ustalają właścicieli zabezpieczonych rzeczy.
Mieszkaniec powiatu karkonoskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu  może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 10 marca br. 43-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie usłyszał zarzuty w tej sprawie. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju.

Źródło: KMP Jelenia Góra

Dodaj komentarz