Złodzieje odpowiedzą za popełnione przestępstwa

Trzech złodziei zatrzymali w ciągu ostaniach dwóch dni wałbrzyscy i boguszowscy policjanci. 26 i 39-latek odpowiedzą wspólnie za dwie kradzieże sklepowe, których dopuścili się w kwietniu i maju bieżącego roku. Trzeci ze sprawców wpadł w ręce mundurowych chwile po tym, jak opuścił sklep z towarem, za który nie zapłacił. Zatrzymanym osobom za kradzieże mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zajmowali się sprawami kradzieży sklepowych do których doszło w miesiącu kwietniu i maju bieżącego roku, w dwóch marketach na terenie Piaskowej Góry. Do pierwszej kradzieży doszło pod koniec kwietnia. Dwóch sprawców przechadzając się po sklepie, zabrało z półki cztery butelki markowego alkoholu i bez zamiaru płacenia przekroczyli linię kas powodując straty o łącznej wartości ponad 600 zł. Nastąpnie 16 maja, ci sami sparwcy, w innej placówce handlowej, w ten sam sposób ukradli kawy różnych marek o wartości 750 złotych. Intensywna praca kryminalnych z pierwszego komisariatu, w miniony piątek doprowadziła do zatrzymania 26 i 39-latka. Mieszkańcy Wałbrzycha przyznali się do zarzucanych czynów.

Następnego dnia o godzinie 14:40 na ul. Wałbrzyskiej w Boguszowie-Gorcach policjanci z tamtejszego komisariatu bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 25-latka, który chwile wcześniej wyniósł ze sklepu różnego rodzaju kosmetyki o wartości ponad 500 złotych. Mundurowi odzyskali w całości skradzione mienie.

Mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi do 5 lat pozbawiania wolności.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz