Potrącenie rowerzysty na przejściu dla pieszych

Dużą nierozwagą wykazała się kobietą, która wjechała na przejście dla pieszych na rowerze. W wyniku tej sytuacji najechała na tylne koło pojazdu wolnobieżnego, doprowadzając do zderzenia bocznego. Kolejny raz przypominamy, że rowerzysta nie może przejeżdżać po pasach jednośladem!

Niebezpieczna sytuacja z udziałem rowerzysty miała miejsce wczoraj tj. 17 sierpnia około godz. 10:25 w Oławie przy ul. Wiejskiej. 72- letnia kierująca jednośladem, nie stosując się do przepisów ruchu drogowego, przejechała rowerem przez przejście dla pieszych, a następnie najechała na tylne koło pojazdu wolnobieżnego, doprowadzając do zderzenia bocznego. 

Niebezpiecznie wyglądające zdarzenie na szczęście skończyło się tylko ogólnymi potłuczeniami, jednak sprawca wykroczenia za swoje niewłaściwe zachowanie został ukarany mandatem karnym. 

Kolejny raz apelujemy i przypominamy !
Przejście dla pieszych, jak sama nazwa wskazuje, służy pieszym do przekraczania jezdni. Rowerzysta jest zobowiązany zejść z roweru i przeprowadzić go przez przejście dla pieszych, jeśli chce go przekroczyć.

Przejeżdżanie rowerem po „zebrze” jest wykroczeniem, za które grozi mandat karny!

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz