Zdemolował znaki drogowe a później robił auto

Policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie z ulic naszego miasta i powiatu nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice różnego rodzaju pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień oraz pod wpływem alkoholu. Wczoraj o poranku, bezpośrednio po zgłoszeniu, funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali takiego właśnie kierującego. Młody mężczyzna, po tym jak zabrał kluczyk od samochodu należącego do ojca (bez jego wiedzy), zdemolował znaki drogowe na parkingu galerii handlowej, a przy tym drzwi wejściowe do jednego ze sklepów, a chwilę później rozbił prowadzony przez siebie samochód na ul. 1-go Maja. 19-latek wydmuchał blisko 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy.

30 maja około 7:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. 1-go Maja w Wałbrzychu, gdzie młody mężczyzna swoją brawurową jazdą miał przewrócić kierowany przez siebie samochód na bok. Na miejscu funkcjonariusze szybko ustalili, że do zdarzenia doszło, gdyż 19-latek był kompletnie pijany. Wydmuchał 1,48 promila alkoholu. Nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami.

Podczas prowadzonych czynności wyszło na jaw, że chwilę wcześniej młody wałbrzyszanin na terenie pobliskiej galerii handlowej prowadzonym samochodem zdemolował znaki drogowe, przy czym jeden z nich dodatkowo rozbił szybę w drzwiach pobliskiego sklepu. Funkcjonariusze ustalili także, że podejrzany kilkadziesiąt minut wcześniej zabrał bez pozwolenia kluczyki do pojazdu należącego do ojca, kiedy ten jeszcze spał.

19-latek kolejne godziny spędził w policyjnej celi. Dzisiaj przed południem zostanie przesłuchany. Za prowadzenie pojazdu bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości, a także spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna. O jego losie zadecyduje sąd.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz