Przewoził 180 kg tytoniu w kartonie.

Skuteczne przeciwdziałanie przestępczości na różnych polach wymaga równie skutecznego współdziałania różnych służb, które mają takie zadania w zakresie swoich obowiązków. Tak też było w przypadku pewnego 40-latka z powiatu szczycieńskiego, wobec którego interweniowali policjanci i strażnicy graniczni. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze zabezpieczyli w jego aucie około 180 kg suszu tytoniowego pochodzącego z nielegalnego źródła. Mężczyzna został zatrzymany i wkrótce odpowie przed sądem.

W poniedziałek (19.06.2023) policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej interweniowali wobec 40-letniego mężczyzny z gminy Szczytno. Interwencja swój początek miała w gm. Świętajno, gdzie na jednej z dróg policjanci zauważyli samochód dostawczy. Nietypowy styl jazdy kierowcy, nagłe zmiany prędkości i kierunku jazdy sprawiły, że policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu go do kontroli.

Jedno z pierwszych pytań zadanych kierowcy dotyczyło przewożonego ładunku. 40-latek przyznał policjantom, że w części ładunkowej przewozi susz tytoniowy spakowany w kartonie. Przeszukanie pojazdu przez funkcjonariuszy potwierdziło ten fakt. Karton z suszem został zabezpieczony przez wezwanych na miejsce policjantów z KPP w Szczytnie. Gdy karton został zważony w trakcie kolejnych czynności wykonywanych wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, okazało się, ze znajdowało się w nim 180 kg suszu tytoniowego nieposiadającego wymaganych oznaczeń skarbowych o szacunkowej wartości prawie 140 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut związany z przewożeniem wyrobów akcyzowych bez obowiązujących znaków skarbowych (art. 65 KKS), do którego się przyznał. Wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu przepadek zabezpieczonego mienia oraz wysoka grzywna.

Źródło: KPP Szczytno

Dodaj komentarz