Przewoził autem nielegalny tytoń

Sporą ilość krajanki tytoniowej niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli w środę po południu podczas kontroli drogowej przeprowadzonej na Starym Zdroju policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Mężczyzna usłyszał już zarzut z Kodeksu Karnego Skarbowego. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu podejrzany objęty został dozorem policyjnym.

Funkcjonariusze realizując działania operacyjne ustalili, iż 30-letni wałbrzyszanin może być w posiadaniu nielegalnego towaru, dlatego w środowe popołudnie na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu podjęli czynności kontrolne. W bagażniku pojazdu prowadzonego przez mężczyznę policjanci znaleźli woreczki foliowe, w których było łącznie 59 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowane zostały na blisko 51 tysięcy złotych.

30-letni wałbrzyszanin przyznał się do winy i stanie teraz przed sądem. Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym za posiadanie nielegalnego tytoniu grozi mu wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności, albo obie te kary łącznie.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz