Przywłaszczył autorstwo części pracy dyplomowej innej osoby

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przedstawili zarzut 24-letniemu mężczyźnie za przywłaszczenie autorstwa części pracy dyplomowej innej osoby. Przypominamy, że plagiat jest przestępstwem opisanym w ustawie z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka tygodni temu policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otrzymali zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jednego ze studentów. Mężczyzna miał przywłaszczyć autorstwo pracy dyplomowej innej osoby.

Po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie, policjanci ustalili, że mężczyzna pisząc pracę dyplomową skopiował z internetu inną pracę o podobnym tytule i w blisko 70 procentach umieścił cudze treści bez podania źródła.

24-letni mieszkaniec powiatu złotoryjskiego został przesłuchany i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Mężczyzna jest podejrzany o przywłaszczenie autorstwa części pracy dyplomowej innej osoby. Taką kwalifikację prawną przyjmuje się w przypadku plagiatu.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Legnica

Dodaj komentarz