Kryminalni zabezpieczyli blisko 1,5 kg narkotyków

Kryminalni z komendy wojewódzkiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 25 i 26-lat oraz 21-latkę z powiatu lubelskiego. Podczas przeszukania posesji na, której przebywali ujawnili blisko 1,5 kg marihuany i mefedronu. Narkotyki ukryte były w pojemniku po odżywkach. Ponadto 21-latka i 25-latek odpowiedzą za udzielanie środków odurzających. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do tej realizacji doszło pod koniec ubiegłego tygodnia w jednej z podlubelskich miejscowości. Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie na podstawie własnych ustaleń wspólnie z kryminalnymi z Komisariatu Policji w Niemcach zatrzymali troje mieszkańców powiatu lubelskiego. Funkcjonariusze podejrzewali, że na posesji mogą znajdować się znaczne ilości środków odurzających.

Podczas przeszukania posesji na której znajdowali się dwaj mężczyźni w wieku 25 i 26-lat oraz 21-latka ujawnili i zabezpieczyli blisko 1,5 kilograma marihuany i mefedronu. Narkotyki ukryte były w plastikowym pojemniku po odżywkach. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Dodatkowo 21-latka i 25-latek będą odpowiadali za udzielanie innym osobom narkotyków. Sąd przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec 25 i 26-latka. Natomiast decyzją Prokuratora 21-latka została objęta policyjnym dozorem i wpłaciła poręczenie majątkowe w kwocie 10 000 zł.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Lublin

Dodaj komentarz