Zatrzymano sprawców rozboju z maczetą

Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zakończyły się zatrzymaniem dwóch mężczyzn. Sprawcy są podejrzani o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kradzież z włamaniem. Jeden z nich posługując się maczetą ranił pokrzywdzonego. Decyzją wymiaru sprawiedliwości mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Może im grozić do 20 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu na terenie powiatu ostrowskiego w jednym z mieszkań doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędziaDo prywatnego mieszkania weszło dwóch mężczyzn, którzy siłą i przy użyciu maczety ranili i okradli pokrzywdzonego. Mężczyźni ukradli pieniądze, telefon komórkowy oraz dokumenty.

Po uzyskaniu informacji o zdarzeniu do działań natychmiast przystąpili policjanci. Już następnego dnia, 13 kwietnia policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 31 i 24-lat. Zatrzymania odbyły się w dwóch różnych miejscach. W wyniku wszystkich czynności policjanci zabezpieczyli maczety, siekierę oraz ubrania należące do mężczyzn. Dodatkowo, w mieszkaniu 24-latka policjanci znaleźli narkotyki.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do komendy. Usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury stosując wobec zatrzymanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Może im grozić do 20 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Dodaj komentarz