Tragiczny w skutkach wypadek drogowy na drodze krajowej DK 40

Na drodze krajowej DK 40 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. 64-letni kierujące miał wykonać nieprawidłowy manewr wyprzedzania i doprowadzić do czołowego zderzenia z kierującą pojazdem marki peugeot. Przypominamy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego oraz ograniczeniach prędkości.

Do Tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 26.09.2023 r. po godzinie 16:45 na drodze krajowej nr DK40 między miejscowością Głuchołazy – Charbielin.

Jak ustalili wstępnie pracujący na miejscu policjanci, kierujący samochodem osobowym marki volkswagen wykonując nieprawidłowo manewr wyprzedzania doprowadził do czołowego zderzenia z kierującą pojazdem marki peugeot.

W wyniku zdarzenia 64 -letni kierujący osobowym volkswagenem poniósł śmierć. 32-letnia kierująca osobowym peugeotem oraz jej pasażerowie zostali przewiezieni na SOR, celem udzielenia pomocy.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowali policjanci ruchu drogowego nyskiej komendy. Teraz pod nadzorem prokuratury policjanci będą starać się ustalić dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku.

Przypominamy, aby, pamiętać o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego oraz o poruszanie się z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.

Źródło: KPP Nysa

Dodaj komentarz