Tragiczny wypadek na DK41B

Do kolejnego tragicznego zdarzenia drogowego doszło na DK41B. Kierujący samochodem ciężarowym uderzył w bok osobówki. W wyniku wypadku 2 osoby poniosły śmierć . Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze.

Do Tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło (24.04) na drodze krajowej nr DK41B między miejscowością Hanuszów a Wyszków Śląski. Jak ustalili wstępnie pracujący na miejscu policjanci, kierujący samochodem ciężarowym volvo uderzył w bok pojazdu marki opel, który wykonywał manewr zawracania w miejscu niedozwolonym.

W wyniku zdarzenia 70- letni kierujący oplem oraz jego 75-letnia pasażerka ponieśli śmierć na miejscu. 30- letniemu kierowcy volvo została udzielona pomoc medyczna na miejscu zdarzenia.

Na miejscu przez wiele godzin pracowali policjanci ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza. Decyzją prokuratora będącego na miejscu zdarzenia pojazdy oraz ciała zostały zabezpieczone do celów procesowych. Teraz pod nadzorem prokuratury policjanci będą starać się ustalić dokładny przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku.

To kolejne tragiczne w skutkach zdarzenie na drogach naszego powiatu. Przypominamy, aby, pamiętać o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego oraz o poruszanie się z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.

Źródło: KPP Nysa

Dodaj komentarz