Niebezpieczny przestępcą w rękach policji

Dąbrowscy policjanci wytropili mężczyznę podejrzanego o kilka przestępstw. Sprawca, który został zatrzymany tuż przed weekendem, wykonywał swoje przestępcze działania w autobusach i na przystankach, gdzie zaczepiał nastolatków. Mężczyźnie zostały postawione zarzuty rozboju, gróźb karalnych, doprowadzenia nastolatki do innych czynności seksualnych oraz dwukrotnego wybryku chuligańskiego.

Tuż przed weekendem nasi dąbrowscy kryminalni wytropili i zatrzymali 41-latka, który z siekierką i młotkiem podróżował autobusami po naszym mieście. Według ustaleń śledczych mężczyzna działał od wczesnego popołudnia i jego ofiarami byli głównie młodzi ludzie. W trakcie jazdy autobusami i na przystankach autobusowych zaczepiał on młodzież, a następnie groził im i dokonywał kradzieży. Sprawca na jednym z przystanków dokonał rozboju na 16-latce. Ponadto, w autobusie podejrzany doprowadził jedną z nieletnich ofiar do innych czynności seksualnych, co jest szczególnie haniebnym czynem i z pewnością zostanie surowo ukarany.
Policjanci podkreślają, że sprawca działał z premedytacją i świadomie szukał młodych ofiar, aby zrealizować swoje przestępcze plany. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych oraz skutecznej pracy śledczych mężczyzna został zatrzymany i przestał stanowić zagrożenie dla społeczeństwa Dąbrowy Górniczej. Zatrzymany sprawca będzie odpowiadał przed sądem za swoje czyny, za co grozi mu 12 lat więzienia. Teraz na proces poczeka w areszcie, gdzie decyzją sądu, spędzi najbliższe 3 miesiące.
Policja przypomina, że każde przestępstwo będzie ścigane z całą stanowczością i zawsze zostanie ukarane. Zachęcamy wszystkich obywateli do zgłaszania każdej nieprawidłowości i przestępstwa na policję, aby razem dbać o bezpieczeństwo i porządek w naszym mieście.

Źródło: KMP Dąbrowa Górnicza

Dodaj komentarz