Tragiczny wypadek- nie żyje motocyklista

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Na drodze krajowej DK-10 w miejscowości Wólka, gm. Skępe, kierujący samochodem osobowym marki Citroen nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Suzuki, wykonując manewr skrętu w lewo.

W niedzielę (06.08.2023) około godziny 13:00 do dyżurnego lipnowskiej komendy wpłynęła informacja o poważnym zdarzeniu na krajowej dziesiątce w miejscowości Wólka, gm. Skępe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 76-letni mieszkaniec Otwocka, jadący pojazdem marki Citroen nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 26-letniemu motocykliście, wykonując manewr skrętu w lewo na drogę gruntową. W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem mieszkaniec powiatu sierpeckiego poniósł śmierć na miejscu. Ustalono, że nie posiadał on stosownych uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.

Mężczyzna jadący samochodem osobowym był trzeźwy, nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Policjanci lipnowskiej drogówki dokonali zatrzymania prawa jazdy jak również od kierującego została pobrana krew celem jej zbadania.

Teraz śledczy pod nadzorem prokuratora będą ustalać przyczyny tej tragedii.

Źródło:KPP Lipno

Dodaj komentarz