Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny za dokonanie licznych przestępstw

Twardogórscy funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca powiatu oleśnickiego, który kierując pojazdem opel, posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, zażył środki odurzające i spowodował zdarzenie drogowe. Dodatkowo mężczyźnie policjanci udowodnili kradzież kabli infrastruktury kolejowej oraz dokonanie kilku włamań. Sąd Rejonowy w Oleśnicy wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Policjanci, patrolując rejon służbowy, otrzymali informację od dyżurnego, że w jednej z miejscowości na terenie Gminy Twardogóra pojazd opel wjechał w jedną z posesji. Mundurowi pilnie udali się we wskazane miejsce w zgłoszeniu. Gdy dojechali do miejsca zastali opisany w zgłoszeniu pojazd, który wjechał w ogrodzenie jednego z domów jednorodzinnych. W rozmowie z mieszkańcami ustalili, że kierujący w chwili, gdy nie mógł wyjechać, oddalił i pozostawił samochód.

Twardogórscy policjanci, gdy tylko uzyskali informacje o rysopisie sprawcy zdarzenia, rozpoczęli przeszukiwanie okolicy. Doskonale podjęte czynności przez mundurowych pozwoliły na szybkie ustalenie i zatrzymanie sprawcy kolizji. Funkcjonariusze ustalili, że kierującym jest 34-letni mężczyzna, który kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego prowadzenia pojazdów. Dodatkowo została pobrana mu krew do badań, gdyż wykonany test narkotykowy wykazał, że mógł zażywać amfetaminę.

To nie był jednak koniec problemów 34-latka. Podczas wykonywanych czynności na miejscu policjanci w pojeździe mężczyzny ujawnili 18 metrów przewodów infrastruktury kolejowej. Mundurowi po przeanalizowaniu wszystkich prowadzonych spraw ustali, że mężczyzna dokonał również kilku i kradzieży przewodów infrastruktury kolejowej i telekomunikacyjnej. Dzięki wnikliwej funkcjonariuszy Sąd Rejonowy w Oleśnicy przychylił się do wniosku o tymczasowy areszt. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w celi. 

Źródło: KPP Oleśnica

Dodaj komentarz