Ucieczkę zakończył na betonowym przepuście

Do pościgu funkcjonariuszy za kierowcą Audi doszło we wtorek po godzinie 7:00 na terenie Legnicy. Kierujący pomimo wydawanych wyraźnych znaków świetlnych i dźwiękowych kontynuował ucieczkę, popełniając tym samym szereg wykroczeń na drodze i stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy przepust nad rzeką a następnie wraz z pasażerami rozpoczął ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania a jego pojazd nie posiadał badań technicznych. Teraz za popełnione czyny odpowie przez sądem.

W miniony wtorek funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy pełnili służbę w dyspozycji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Po godzinie 7:00 na jednej z ulic w Legnicy zauważyli kierującego uszkodzonym pojazdem marki Audi. Z uwagi na uszkodzenia pojazdu, wydali sygnały mężczyźnie do zatrzymania się do kontroli drogowej. Kierujący nie zamierzał zatrzymać się, gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. 

Policjanci podjęli pościg, jednak  pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna kontynuował ucieczkę, łamiąc tym samym przepisy ruchu drogowego. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem uderzył w betonowy przepust nad rzeką. Mężczyzna wraz z dwojgiem pasażerów opuścił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjantów. 
Kierującym był 20-letni mieszkaniec Legnicy. Po sprawdzeniu w systemach informacyjnych Policji okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi a pojazd którym się poruszał nie miał ubezpieczenia OC. 

20-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 5000 zł. i 10 punktami karnymi za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami.

Źródło: KMP Legnica

Dodaj komentarz