W rzęsistym deszczu pędził blisko 200km/h

Niestety 28-letni mieszkaniec Poznania będzie musiał ponownie wybrać się na egzamin prawa jazdy. To zasługa jego „ciężkiej nogi”. W trakcie dwóch miesięcy dwukrotnie został zatrzymany przez policjantów podczas skrajnie nieodpowiedzialnej jazdy samochodem.

W minionym tygodniu, podczas ulewnych opadów deszczu policjanci ruchu drogowego pełnili służbę na drodze ekspresowej s5. Widoczność na drodze była bardzo słaba, spod samochodowych kół wydobywały się strugi wody. W pewnym momencie mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki audi. Policyjny videorejestrator zarejestrował prędkość pojazdu 192km/h tj. o 72km/h za dużo!

Kierującym pojazdem okazał się 28-letni mieszkaniec Poznania. W policyjnych systemach informatycznych widniały inne wykroczenia drogowe popełnione w przeszłości przez mężczyznę. Ostatnie w sierpniu br. Wtedy 28-latek także znacznie przekroczył prędkość za co został ukarany wysokim mandatem oraz punktami karnymi

Tym razem leszczyńscy policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych i nałożyli 15 punktów karnych, co spowodowało przekroczenie dozwolonej ilości 24 punktów. Tym samym 28-latek zostanie skierowany na ponowny egzamin prawa jazdy.

Źródło: KPP Leszno

Dodaj komentarz