Uciekając przed policyjnym patrolem, uderzył w radiowóz

Mężczyzna, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podczas ucieczki uderzył w radiowóz, został szybko zlokalizowany i zatrzymany. Podejrzany tłumaczył, że chciał uniknąć sprawdzenia przez policyjny patrol, bo posiada sądowy zakaz prowadzenia. Ponadto okazało się, że 30-latek kierował, będąc pod wpływem narkotyku. Każde z przestępstw, które popełnił, zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu patrolując teren gminny, minęli się z samochodem, za kierownicą zobaczyli mężczyznę, o którym wiedzieli, że ma sądowy zakaz prowadzenia. Podczas próby zatrzymania pojazdu przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca, nie tylko nie zatrzymał się, ale również rozpoczął ucieczkę. W pewnym momencie ścigany pojazd wjechał na drogę polną i uderzył w radiowóz, następnie kierowca zatrzymał auto i kontynuował ucieczkę pieszo. W samochodzie został pasażer, do którego należy pojazd.

Uciekinier został szybko zlokalizowany i zatrzymany przez policjantów. 30-latek przyznał się, że to on kierował ściąganym pojazdem. Tłumaczył, że uciekał, bo ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości mieszkańca gminy Nowogrodziec, wynik narkotestu był pozytywny, wskazując obecność substancji psychoaktywnych w organizmie podejrzanego.

Kierowca usłyszał zarzuty, odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę pod wpływem środka odurzającego, złamanie sądowego zakazu i uszkodzenie radiowozu. Za każde z przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP Bolesławiec

Dodaj komentarz