Groził nożem 12-latkom zbierającym na hospicjum

22-latek podejrzany o kradzież rozbójniczą w Nowym Dworze Gdańskim został zatrzymany dzięki szybkiej i sprawnej pracy nowodworskich policjantów. 12-latki uczestniczyły w corocznej akcji zbierania pieniędzy na hospicjum. Sprawca ukradł im puszkę z zawartością 150 złotych, po czym zagroził użyciem noża. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Teraz grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

14 kwietnia tuż po godzinie 11:00 nowodworscy policjanci odebrali zgłoszenie, że w okolicy Żuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia z użyciem noża. Jak co roku w tym czasie odbywała się zbiórka pieniędzy na hospicjum, przez uczniów ze szkoły podstawowej. W pewnym momencie do trzech 12-letnich uczennic podbiegł mężczyzna, który ukradł im puszkę z zawartością 150 złotych, po czym zagroził im użyciem noża kuchennego i uciekł.

Sprawą natychmiast zajęli się nowodworscy policjanci, którzy m.in. zabezpieczyli i przeanalizowali monitoring, rozmawiali też z osobami, które mogły mieć informacje na temat sprawcy. Funkcjonariusze sprawdzili wszystkie zdobyte informacje i dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu już po kilku godzinach znali tożsamość sprawcy. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego i mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Za kradzież rozbójniczą grozi mu teraz kara nawet 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Nowy Dwór Gdański

Dodaj komentarz