Ukradł dwa razy ten sam samochód

W Jaworznie doszło do dość nietypowej kradzieży toyoty. Samochód zniknął spod bloku właściciela w styczniu, lecz niebawem został porzucony, a Policja szybko go namierzyła. Jednak właściciel nie nacieszył się długo swoim autem. W marcu toyota została ponownie skradziona. Kryminalni z Jaworzna ustalili, że obu kradzieży dopuścił się ten sam mężczyzna. 39-latek został zatrzymany. Okazało się, że ma podwójny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Informacja o kradzieży toyoty wpłynęła do policjantów w styczniu. 39-letni złodziej skradł otwarty pojazd z kluczykiem spod bloku. Chciał nim dojechać na randkę do Częstochowy, jednak na wysokości Dąbrowy Górniczej pojazd doznał usterki, więc złodziej go porzucił. Policjanci tego samego dnia namierzyli auto, które trafiło w ręce właściciela. Jednak pokrzywdzony nie nacieszył się nim zbyt długo, gdyż dwa miesiące później złodziej ponownie dokonał kradzieży toyoty. Jak stwierdził, chciał się udać na przejażdżkę z kobietą. Według ustaleń śledczych mężczyzna po pierwszej kradzieży ukradł kluczyk do pojazdu. Po dokonaniu kolejnej kradzieży 39-latek zauważył leżące na tylnym siedzeniu kule rehabilitacyjne i postanowił porzucić samochód ponieważ, jak stwierdził „ruszyło go sumienie”, gdyż toyotą może poruszać się nim osoba niepełnosprawna. Złodziej zatem drugi raz porzucił pojazd, który tego samego dnia odnaleźli i zabezpieczyli policjanci.

Kryminalni namierzyli sprawcę podwójnej kradzieży i odzyskali skradziony przez złodzieja kluczyk. Okazało się, że 39-latek posiadał na swoim koncie podwójny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Następnego dnia zatrzymany mężczyzna usłyszał aż cztery zarzuty popełnienia przestępstwa: za kradzież pojazdu, kradzież z włamaniem do pojazdu i dwukrotnie za prowadzenie pojazdu podczas zakazu. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Źródło: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz