Zatrzymany 40-latek podejrzany o fałszywy alarm bombowy

Kryminalni z Dąbrowy Górniczej zatrzymali mężczyznę w związku z podejrzeniem dokonania fałszywego zgłoszenia dotyczącego podłożenia ładunku wybuchowego. Bytomianin wkrótce stanie przed obliczem sądu. Grozi mu 8 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce pod koniec ubiegłego roku, gdy mężczyzna zadzwonił do jednego z wydziałów sądu rejonowego i poinformował o rzekomym podłożeniu ładunku wybuchowego. Policja natychmiast podjęła działania w celu zweryfikowania informacji i zabezpieczenia terenu. Po intensywnych poszukiwaniach okazało się, że zgłoszenie było fałszywe, a sytuacja nie stanowiła zagrożenia dla otoczenia.

Działania podejmowane przez służby wymagały znacznych nakładów czasu i środków, a także przyczyniły się do zakłócenia normalnego funkcjonowania sądu oraz otaczającej go społeczności. Fałszywe alarmy bombowe są nie tylko nieodpowiedzialne, ale także poważnie zakłócają porządek publiczny i wymagają reakcji ze strony służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Dąbrowscy kryminalni zajęli się sprawą, a ich ustalenia pozwoliły na ustalenie tożsamości podejrzanego. 40-letni mieszkaniec Bytomia został zatrzymany przez mundurowych w środę. Przedstawiono mu zarzut spowodowania fałszywego alarmui. Wkrótce stanie przed obliczem sądu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Źródło: KMP Dąbrowa Górnicza

Dodaj komentarz