Zarzuty gróźb karalnych i nieleganego posiadania broni

W miniony czwartek mińska policja otrzymała zgłoszenie, o mężczyźnie który ma grozić innej osobie oraz mierzyć z broni. Na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi, którzy zatrzymali podejrzanego oraz zabezpieczyli broń i amunicję. 72-latek usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz kierowania gróźb karalnych.

21 marca Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który ma grozić bronią drugiej osobie. Po tej informacji na miejsce natychmiast udali się dzielnicowi. 

W rozmowie z osobą zgłaszającą uzyskali potwierdzenie, że mężczyzna mierzył z broni, wypowiadając słowa „zaraz zrobię z wami porządek”. Policjanci zachowując środki ostrożności natychmiast udali się w kierunku, gdzie oddalił się mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. Sprawdzili sąsiednią posesję, gdzie w jednym z pomieszczeń magazynowych odnaleźli mieszkańca Mińska Mazowieckiego, który posiadał w ręku broń. Funkcjonariusze odebrali mężczyźnie niebezpieczny przedmiot, a następnie go zatrzymali. W trakcie prowadzonej interwencji policjanci ujawnili jeszcze amunicję o kalibrze 8 mm. Wszystkie przedmioty mężczyzna posiadał nielegalnie.

W trakcie przeprowadzonych czynności przez dzielnicowych, okazało się że pomiędzy uczestnikami interwencji doszło do nieporozumienia o zakup działki.

Mieszkaniec Mińska Mazowieckiego został zatrzymany, a broń wraz z amunicją zabezpieczona. 72-latek usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni oraz gróźb karalnych.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.

Źródło: KPP Mińsk Mazowiecki

Dodaj komentarz