Nietrzeźwy wjechał w ogrodzenie

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miał 33-latek, który kierując volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków na drodze i swoją jazdę zakończył na jednej z posesji, wjeżdżając wcześniej w jej ogrodzenie. Teraz zatrzymany mieszkaniec Oławy za swój czyn odpowie przed sądem, a grozi mu kara do 3 lat więzienia. Przypominamy, że pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego!

W piątek 10 maja, kilka minut przed godz. 20:00 dyżurny oławskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na ul. Różanej w Oławie. 

Jak się okazało 33-letni mieszkaniec Oławy kierując samochodem osobowym marki Volkswagen Golf wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Mężczyzna wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, ponieważ wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a on sam będzie teraz odpowiadał przed sądem. Pojazd którym się poruszał został zatrzymany na parkingu strzeżonym. 

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z utratą swojego samochodu. Ponadto grozi jej kara  do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. 

Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu !!

Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego!

Źródło: KPP Oława

Dodaj komentarz