Zadawali ciosy pałką i strzelali z broni. W tle wątek miłosny

Tymczasowe areszty zastosował sąd wobec dwóch mężczyzn, którzy napadli na mieszkańca Lubina. Sprawcy działali wspólnie i w porozumieniu, bili po głowie i ciele pokrzywdzonego, kopali i zadawali mu ciosy pałką teleskopową. Jeden z podejrzanych oddał w kierunku ofiary kilkanaście strzałów z pistoletu pneumatycznego. Dodatkowo jeden ze sprawców odpowie za grożenie swojej byłej partnerce, naruszenie jej nietykalności i posiadanie narkotyków. Jak się okazało przyczyną takiego zachowania były sprawy osobiste. Teraz dwóm mieszkańcom Lubina może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23 lat, którzy podejrzani są o dokonanie rozboju na jednym z mieszkańców Lubina. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pokrzywdzony został zaatakowany przez sprawców na ulicy. 21-latek zadawał ciosy pałką teleskopową po całym ciele, również w okolicę głowy. Jego wspólnik natomiast strzelał z pistoletu pneumatycznego do mężczyzny, powodując u niego liczne stłuczenia, zasinienia i krwawiące rany. 

Jakby tego było mało, młodszy ze sprawców, na jednej z ulic miasta groził swojej byłej dziewczynie spaleniem, uderzył ją w twarz, a także szarpał i popychał, naruszając nietykalność cielesną pokrzywdzonej. 

Obaj podejrzani zostali przez operacyjnych zatrzymani i doprowadzeni do prokuratury. Odpowiedzą za rozbój. Dodatkowo 21-letni lubinianin odpowie za groźby karalne, naruszenie nietykalności cielesnej i posiadanie narkotyków, które funkcjonariusze ujawnili u niego w trakcie zatrzymania i przeszukania. Obu mężczyznom może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Lubin

Dodaj komentarz