Jechała ponad 200km/h

Wyjątkowym lekceważeniem przepisów ruchu drogowego wykazała się wczoraj po południu 46-letnia kobieta. Rozpędziła swoje niemieckie auto do prędkości 202km/h, a więc o 82km/h szybciej, niż w tym miejscu dopuszczają przepisy. Niestety zdarza się, że letnia aura sprzyja brawurze.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kieleckiej komendy podczas patrolowania trasy szybkiego ruchu, zauważyli pojazd marki BMW, który poruszał się z nadmierną prędkością. Kierującą okazała się 46-latka, która jechała z prędkością 202 km/h,  w miejscu gdzie ograniczenie przewiduje 120 km/h, czyli przekroczyła dozwoloną prędkość aż o 82 km/h. Za to wykroczenie kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 2500zł, a do jej konta zostało dopisanych 15 punktów karnych. 

Nadmierna prędkość, nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej to tylko kilka przewinień, których dopuszczają się kierujący, poruszający się po naszych drogach. Policjanci z kieleckiej drogówki apelują o zachowanie trzeźwości oraz zdrowego rozsądku za kierownicą. Kierowco pamiętaj, że bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od Ciebie.

Źródło: KMP Kielce

Dodaj komentarz