Kosztowne wykroczenie kierowcy tira

Policjanci z lubelskiej drogówki zatrzymali kierowcę tira, który wykonywał transport drogowy posługując się zmanipulowanym oprogramowaniem. Kierowca podczas jazdy rejestrował na karcie odpoczynek. 66-latek został ukarany mandatem w kwocie 2000 złotych. Dodatkowo sporządzone materiały przekazano do Inspekcji Transportu Drogowego, celem przeprowadzenia postępowania administracyjnego.

W nocy policjanci zajmujący się transportem drogowym z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu ciężarowego marki Volvo. 66-latek wykonywał usługę transportową na rzecz jednego z przedsiębiorców na trasie Łowicz-Lublin. W trakcie kontroli policjanci zauważyli, że przedstawione przez mężczyznę dokumenty nie są zgodne z prawdą. Kierowca podczas jazdy rejestrował odpoczynek. Jak się okazało, w pojeździe zainstalowane było oprogramowanie pozwalające na nierejestrowanie na karcie kierowcy prędkości, aktywności i przebytej drogi.

66-letni mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 złotych. Dodatkowo sporządzono dokumentację, która zostanie przekazana do Inspekcji Transportu Drogowego w celu wszczęcia postępowania administracyjnego i nałożenia kolejnej kary.

Źródło: KMP Lublin

Dodaj komentarz